Сергій Гайдайчук
Засновник та президент
CEO Club Ukraine
В 2021 році CEO Club Ukraine виповнилось 10 років. За цей час нам вдалося побудувати сильну спільноту лідерів, фундаментом якої є повага до різних ідей і думок, довірчі відносини, а також прагнення постійного розвитку в особистому і професійному плані. Той рівень експертизи, потенціалу й довіри, які є у клубі, — це вже історія колективного успіху.

Разом ми не тільки вчимось і змінюємо себе, а й впливаємо на оточуючих.Останні декілька років ми активно працювали над майбутньою візією клубу. Під час обговорень нам вдалося виокремити головне, те, що єднає нас із року в рік, — постійне самовдосконалення, спільнотворчість і прагнення змінювати теперішню реальність. Згадуємо, з чого все починалось і які етапи розвитку проходила наша спільнота.
Історія CEO Club розпочинається 2011 року за ініціативи Сергія Гайдайчука. Перша зустріч клубу відбулася в ресторані «Панорама» готелю «Дніпро», спікером виступив Ігор Кабузенко.
Перші заходи клубу були присвячені бізнес-питанням у форматі спілкування із запрошеними спікерами, а сам CEO Club формувався завдяки спільності інтересів учасників — CEO середніх і великих українських компаній.
CEO Summit
Для широкого загалу клуб став відомим завдяки CEO Summit — щорічному форуму, що збирав CEO та власників бізнесу для знайомства, натхнення й обміну досвідом.
Топ менеджери розкрили секрети успіху на CEO Summit
(Business TV)
На той час форум був одним із небагатьох майданчиків, що гуртував управлінців із різних сфер, а поняття «бізнес-клуб» як об’єднання людей, а не компаній було доволі незвичним.
Навколо форуму й інших подій, що організовував CEO Club, почала формуватися стабільна спільнота.
Життя клубу у перші роки
Члени клубу зустрічалися не лише для того, щоб послухати спікерів, а для більш глибокого й неформального знайомства за вечерею, обміну практичним досвідом і дискусій у малих групах.
Такі зустрічі відбувались у ресторанах, у камерній атмосфері з 10–15 генеральних директорів чи власників, а потрапити на них можна було лише за запрошенням і за наявності позитивної рекомендації від поточного учасника.
Аби забезпечити цілісність та органічне зростання спільноти, були створені критерії членства: як бізнесові, які гарантували єдиний рівень запитів і можливостей учасників, так і ціннісні й репутаційні, які оцінювалися членами клубу.
Перебуваючи у єдиному ціннісному полі, члени клубу у своїх дискусіях неуникно почали порушувати питання ширшого контексту — розвитку країни, консолідації суспільства, лідерства та спільної відповідальності.
Це дало початок першій суспільно важливій ініціативі CEO Club — створенню 2012 року окремої платформи, що об’єднала прогресивних політиків, вчених, громадських активістів і представників бізнесу, які разом дискутували й окреслювали можливе майбутнє України.
Формування стабільної спільноти
За два роки від моменту заснування клубу кількість членів CEO Club стрімко зросла, вже на 2013 рік спільнота налічувала 60 осіб, а ще через два роки — збільшилася вдвічі.
Життя клубу наповнилося безліччю різноманітних подій: бізнес-сніданками, круглими столами, зустрічами-знайомствами, спілкуванням з експертами, тематичними дискусіями, сімейними бранчами й неформальними подіями.
60
учасників клубу
2013 рік
120
учасників клубу
2015 рік
Водночас CEO Club відкрився для міжнародної взаємодії, що позитивно вплинуло на репутацію спільноти. Першою країною, яку відвідала делегація CEO Club, була Грузія.
Завдяки клубним поїздкам члени CEO Club будували дружні зв’язки та знайшли нові засоби взаємодії і довірчих відносин як між собою, так і з бізнес-спільнотами інших країн.
Революція гідності
2013 року Україна переживає суспільні та політичні зрушення, змінюється внутрішня парадигма держави, народжуються нові сенси.
Революція Гідності сприяє консолідації українців навколо важливих, спільних для кожного громадянина проблем і стає вододілом нашої історії.
Ці зміни відбиваються на спільноті CEO Club, що трансформується в єдиний живий організм, об'єднується навколо національної ідеї та стає спроможною відповідати на нові виклики й проблеми разом.
Олександр Косован
Засновник та CEO MacPaw, член Ради CEO Club
Що далі розвивається клуб, то виразнішим стає факт, що таке потужне об'єднання людей не може бути направленим тільки на себе, а навпаки — повинно спрямовувати спільні дії назовні.

Кожен із нас впливає на світ, але, об'єднавши наші зусилля, ми можемо здійснити набагато більше. Доказ цього — важливі соціальні ініціативи, які ми як спільнота вже втілили в життя і над якими продовжуємо працювати, аби посилити й масштабувати їх. Сьогодні ми вчимося працювати над вирішенням наявних проблем більш системно, ефективно й адресно, а також постійно обговорюємо, де наша експертиза та досвід максимально стануть у пригоді.
Впровадження Peer-to-Peer
2016 рік став знаковим для розбудови довіри серед членів клубу через втілення у життя формату Peer-to-Peer.
Цей формат ґрунтується на найкращих світових практиках розвитку групової динаміки й передбачає значний рівень залучення, щирості та підтримки у безпечному середовищі.
CEO Club глибоко пропрацював методологію Peer-to-Peer і значно сприяв поширенню й популяризації формату серед інших спільнот України.
Міжнародні поїздки
2016–2017 рр. — період активної репрезентації клубу в міжнародних поїздках у США, Казахстан та Ізраїль, які дали змогу розширити бізнес-співпрацю та сприяли формуванню позитивного іміджу української бізнес-спільноти.
Ребрендинг клубу
2017 року відбувається ребрендинг CEO Club, що відображається не лише у зміні форми, але й у переосмисленні сенсів, які об’єднують членів клубу.
Викристалізовується усвідомлення того, що члени CEO Club прагнуть змінювати не тільки теперішню реальність і швидко реагувати на виклики сьогодення, але й спроможні разом закладати фундамент для майбутніх змін.
Новий логотип символізує безмежність можливостей і погляд у майбутнє. Клуб резонує та динамічно розвивається разом зі змінами у світі.
Клубний будинок
Відповідно до світових клубних традицій, кожний клуб повинен мати свій «храм» — місце сили, у якому збираються члени клубу. 2017 року CEO Club отримав свій ціннісний простір.
В’ячеслав Лисенко
Засновник «Укр-Китай Коммунікейшин», член Ради CEO Club
Кожна спільнота має своє місце сили, яке забезпечує потреби учасників і є опорою в ситуаціях нестабільності та криз.

Наслідуючи традиції найкращих клубів Європи і США, ми прагнули створити місце, яке стане захистом від хаотичного характеру бізнес-життя, наповнене cенсом та силою спільноти.

Це не лише точка на мапі для проведення дозвілля, але й місце об'єднання, довіри та безпеки.
Приєднання до CEO Clubs International
Важливою подією 2017-го року є приєднання CEO Club Ukraine до мережі CEO Clubs International.
Розвиток системних і дружніх зв'язків з іншими бізнес-клубами Європи та США вкотре привернув увагу світу до України та її бізнес-середовища. CEO Club став першою точкою дотику з українським бізнесом для багатьох міжнародних делегацій.
Створення Ради CEO Club
Важливим етапом нашої історії є створення Ради CEO Club.
До компетенції Ради входять визначення стратегії, нагляд за дотриманням кодексу етики, затвердження та виключення учасників, контроль діяльності профільних комітетів тощо.

На фото — склад Ради клубу 2024/2025
Володимир Терещенко
Власник ENERGY 365 LLC, чинний військовослужбовець
Денис Голубчиков
Сountry Manager Johnson & Johnson Consumer Health
Ірина Горова
Співзасновниця Pomitni
Ігор Кабузенко
Керівний партнер Ward Howell Ukraine
Наталя Морозова
Керівна партнерка, CEO Havas Village Ukraine
Наталія Яроменко
Засновниця, СЕО Beauty Tech Corp
В'ячеслав Лисенко
Засновник Укр-Китай Коммуникейшин
Олександр Косован
Засновник та директор MacPaw
Сергій Гайдайчук
Засновник та президент CEO Club Ukraine
Юрій Остапюк
Власник Дніпрохім
Яна Матвійчук
Засновниця ARENA CS
Посилення програми
Протягом 2017–2018 рр. CEO Club посилюється зустрічами з провідними українськими й іноземними спікерами: мислителями та експертами, засновниками та лідерами міжнародних компаній, що мають неабиякий досвід у різноманітних сферах, а також залучені у розв’язання цілої низки глобальних проблем сучасності.
Эрнст Ульріх фон Вайцзеккер
Німецький вчений-фізик і політик
Френсіс Фукуяма
Політичний філософ, економіст
Філ Розенцвейг
Професор в IMD
Яна Матвійчук
Засновниця ARENA CS
Артуро Бріс
Професор фінансів в IMD
Майкл Вейдер
Президент Lean Plus
Гаррі Джейкобс
Головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва та науки
Мет Бутрен
Професор Йоги Асан
Рік Расмуссен
Науковий співробітник університету Берклі
Борис Ложкін
Віцепрезидент Всесвітнього єврейського конгресу, підприємець
Позитивний вплив
Після декількох років адресної допомоги за запитом члени клубу ініціюють спільні проєкти для системного розв’язання проблем з якісним довгостроковим впливом.
Стартовою точкою став проєкт Generation+, річна програма для підлітків із вразливих категорій, мета якої — забезпечити комплексну підтримку дітей на етапі переходу в доросле життя.
За співініціативи Сергія Гайдайчука та сприяння CEO Club було створено масштабний екопроєкт — «Озеленення України», спрямований на відновлення екосистеми України та світу. Це колективна історія успіху, що позитивно впливає на міжнародний імідж України й формує усвідомлене ставлення громадян до проблем навколишнього середовища.
Ще одним напрямом спільної роботи членів клубу стала підтримка книговидавництва. Наразі вже вийшли або готуються до друку більше ніж 10 книжок в українському перекладі.
Спільно з виданням «Українська Правда» CEO Club ініціював створення Editors Club — інтелектуально-дискусійного клубу, що має на меті підтримку незалежної журналістики.
Члени CEO Club з 2015 року на постійній основі долучаються до підтримки Національної паралімпійської збірної України.
Акумуляція мотивації, експертизи й можливостей членів клубу в кілька разів збільшує вплив і творить справжню колективну історію успіху.
Єгор Гребенніков
Співвласник компанії «ТІС», член Ради CEO Club
Кожна людина може усвідомлювати себе частиною спільноти, де кожен із нас, так чи інакше, має свій вплив. Кожен бізнесмен несе велику відповідальність за свою справу, але цього недостатньо, якщо ми хочемо бачити якісні культурні й соціальні зміни в країні та в усьому світі загалом. Те, як ми чинимо сьогодні, визначатиме світ, у якому ми будемо жити завтра.

Нам варто більше уваги приділяти реалізації та підтримці проєктів, які системно й цілісно працюють над розв’язанням проблем суспільства.

CEO Club — це місце, яке демонструє підприємцям важливість їх участі в позитивних змінах нашої країни.
Всесвітній економічний форум в Давосі
2020 року CEO Club організовує панельну дискусію на Всесвітньому економічному форумі в Давосі.
Україну на форумі представляли близько 40 членів клубу, активно долучаючись до обговорення актуальних економічних питань і глобальних стратегій розвитку держав та бізнесу.
Всесвітній економічний форум став ще одним кроком на шляху розбудови міцних і системних міжнародних зв’язків.
Дмитро Волконський
Засновник UATECH, член Ради CEO Club
Клуб — це унікальне місце за обсягом і різноманітністю експертизи від провідних власників та топменеджерів українського бізнесу.

Коли конкуренція перетворюється на надійне партнерство, народжуються нові ідеї та плани їх реалізації. Це вкотре переконує, як завдяки довірі й підтримці, а також консолідації ресурсів створюється нове бізнес-середовище.
Діалог з владою
Клуб переходить в активний етап побудови діалогу з владою задля поліпшення ділового клімату країни. Зокрема, CEO Club долучився до роботи Національної ради реформ.
У клубі дедалі більше заходів відбуваються за участі головних політичних акторів держави, активно дискутуються теми взаємодії бізнесу та держави.
Таким чином, клуб будує довгострокові відносини з людьми, а не інституціями, та не діє в полі класичного лобізму.
Сергій Шкляр
Партнер-засновник Arzinger
Для спільноти CEO Club слова «довіра» та «підтримка» мають не декларативний характер, вони неодноразово підтверджені реальними діями. На жаль, бізнес у країні не відчуває стовідсоткової безпеки від рейдерських захоплень або втручання у справи певних зацікавлених представників влади, які діють поза правовим полем. У такому разі важливим є не тільки правове регулювання держави, але й реакція представників бізнесу, їх об’єднання для подолання несправедливості на адресу одного з членів спільноти.

Важливою превентивною дією є побудова діалогу з органами державної влади. Міцні та прозорі відносини бізнесу і держави покращують бізнес-клімат, залучають та приваблюють іноземних інвесторів і розвивають підприємницьку культуру в країні.
Боротьба з пандемією COVID-19
Головним викликом 2020 року для всього світу стала пандемія COVID-19.
Однією з початкових проблем пандемії стала нестача медичного обладнання в лікарнях України.
Спільнота CEO Club розпочала фандрейзингову кампанію, спрямовану на залучення коштів та організацію закупівлі обладнання у співпраці з МОЗ, іншими координаційними центрами, лікарнями й експертами.
Співпраця з Aspen Institute Kyiv
2020 року CEO Club починає системну співпрацю з Aspen Institute Kyiv.
За два роки більш ніж 60 членів клубу пройшли Aspen-семінари «Бізнес та суспільство», де дискутували на теми цінностей, розвитку суспільства й фундаментальних принципів лідерства разом із провідними політиками, інтелектуалами, представниками медіа тощо.
Філософські групи в CEO Club
Одним із вагомих векторів у житті клубу стає особистісний розвиток у культурній та інтелектуальній сфері. За ініціативою членів клубу почали формуватись групи тривалого навчання з відомими українськими філософами та вченими.
До сьогодні члени клубу в групах читають тексти різних філософських шкіл, вдосконалюють навичку культури дискусії та поглиблюють свій інтерес до сенсу гуманітарних проблем.
Андрій Козін
Керівний партнер Focus Estate Fund, член Ради CEO Club
Кожен лідер бізнесу впливає на велику кількість людей. Це потребує усвідомлення своєї ролі не тільки як управлінця, але і як соціального діяча. Відповідальність за працівників, а також дотичних до нас людей вимагає постійного розвитку, різнобічних знань та осмислення.

CEO Club є тим самим майданчиком, де кожен підприємець може зростати не тільки як професіонал, але й розвиватись у лідерському, інтелектуальному й особистісному напрямах і будувати цілісну картину світу.
Переосмислення ідеї CEO Club
2021 рік став роком дедалі більшого розуміння, що з плином часу CEO Club неминуче відійшов від форми бізнес-клубу та трансформувався в інтелектуальний клуб для лідерів бізнесу.
Важливою віхою стало проведення першого виїзного CEO Camp, на якому понад 80 членів і друзів клубу разом із провідними українськими інтелектуалами й експертами провели три дні, обговорюючи питання розвитку особистості, концепції часу, роль лідерів у історії, проблематику щастя та відповідальності, а також майбутню візію спільноти CEO Club.
Дізнатися про ідею клубу
Матеріал підготовлено до десятиліття CEO Club у 2021 році