Повернутися

Заява щодо неприпустимості мови ненависті та етнічної дискримінації

На адресу СЕО Club надійшли звинувачення в антисемітській позиції, яка буцімто є позицією Клубу.

Основою для таких звинувачень (відповідно до інформації, що розповсюджується) став конфлікт двох осіб, в ході якого нібито були висловлені взаємні образи на основі етнічної приналежності сторін. Одним із учасників конфлікту, згідно з такою інформацією, названо особу, яка на той момент була членом Клубу і членом Дорадчої Ради Клубу.

CEO Club вперше за 12 років стикається з подібним звинуваченням. Оскільки такі звинувачення абсолютно не відповідають цінностям та Етичному кодексу Клубу, публічно висловлюємо наступну позицію:

1. Ми різко й рішуче засуджуємо мову ненависті та прояви ксенофобії й етнічної дискримінації, вважаємо абсолютно неприйнятними образливі вислови щодо національної та етнічної приналежності.

2. Клуб у своїй діяльності керується внутрішніми процедурами та Етичним кодексом. Усі кейси, що стосуються конфліктів між учасниками та неприйнятної поведінки членів Клубу, розглядаються спеціальним органом — Етичним комітетом, який виносить рекомендації для ухвалення рішень Зборам співвласників Клубу. Будь-які прояви ксенофобії, дискримінації чи мови ворожнечі суперечать Етичному кодексу Клубу і, якщо підтверджені, є підставою для виключення учасника з Клубу.

3. Відповідно до внутрішніх процедур Етичного комітету, розгляд кейсу може потребувати значного часу. Тому Етичний комітет відкрив кейс щодо цієї ситуації, але водночас з метою швидкого реагування і для того, щоб тривалий розгляд не сприймався як затягування, Збори співвласників Клубу наполягли на виході члена Клубу зі спільноти та задовольнили його заяву про це.

4. З огляду на важливість проблеми, Етичний комітет Клубу проведе аналіз внутрішніх процедур та Етичного кодексу Клубу задля всебічного розкриття питань недискримінації й неприйнятності мови ворожнечі, та ще раз проінформує членів Клубу щодо Етичного кодексу Клубу та  процедури розгляду його порушення.