Новини

Основні тези з Ukraine Reconstruction Forum

Тези Андрія Длігача, засновника та СЕО Advanter Consulting та Invests Group, співзасновника Центру економічного відновлення та Владислава Рашкована, співзасновника Ukraine Reconstruction Forum, заступника виконавчого директора Міжнародного валютного фонду, з обговорення підсумків Ukraine Reconstruction Forum.

— Основною метою форумів, які розробляють план реконструкції, має бути створення коаліції партнерів, які б ділились своїми ідеями та обмінювались думками з іншими.

— Україні потрібне не відновлення, а модернізація. Саме тому західні партнери закликають Україну мріяти про майбутнє, пропонуючи щось принципово нове та амбітне.

— У плані модернізації потрібно передбачити способи мінімізації післявоєнних ризиків, як, наприклад, надмірний контроль економіки державою.

— Створення та реалізація плану відновлення має відбуватися за триєдиною участю міжнародних партнерів, українського уряду та громадянського суспільства. Таким чином дві сторони: уряд та громадянське суспільство, відстоюватимуть інтерес України, і так само дві: міжнародні партнери та громадянське суспільство — реалізацію плану відновлення антикорупційним способом.

— Потрібно посилювати суб’єктність української бізнес-спільноти як окремої сторони переговорів та очільника громадянського суспільства.

— Україна має не просто просити фінансову допомогу у міжнародних партнерів, а взяти на себе ініціативу та лідерство, і самостійно пропонувати способи пошуку фінансування, як наприклад замороження активів рф.

— Починати реалізацію плану модернізації потрібно вже зараз. Так як точка миру для України є невідомою, відтермінування початку модернізації може призвести лише до деградації та втрати можливостей.

— Український уряд повинен розвивати геополітичну емпатію і, звертаючись до країн за допомогою, адресувати звернення конкретним політикам та державним діячам. Україна має чітко відповідати чому політики мають надавати кошти, конкретизуючи довгострокову та короткострокові цілі.