Повернутися

CEO Club Ukraine приєднується до пропозиції Спілки Українських підприємців (СУП) щодо відкладення звітності по КІК

CEO Club Ukraine підтримує пропозицію відмовитися від обов’язкового подання звітності щодо контрольованих іноземних компаній (КІК) на період дії воєнного стану.

Запровадження звітності українськими власниками про контрольовані ними іноземні компанії (КІКи) зараз погіршить бізнес-клімат України з низки причин:

▪️ звіти можуть бути використані недоброчесними правоохоронцями для тиску на бізнес. В умовах коли все частіше фіксується неправомірний та невмотивований тиск з боку правоохоронних та контролюючих органів українські підприємці втратили довіру і мають усі підстави вважати що відкриття інформації призведе до додаткового тиску.

▪️ запровадження такої звітності щодо іноземних компаній, в умовах воєнного стану, повністю відкривають міжнародні бізнес-групи українських підприємців, що може призвести до завдання шкоди їх діяльності з боку спецслужб російської федерації.

▪️ правила КІК в Україні є інтегрально значно гіршими ніж у багатьох альтернативних юрисдикціях і є суттєвою завадою для набуття українського податкового резидентства іноземними підприємцями.

▪️ підприємці несуть значні додаткові витрати на підготовку звітності, що в умовах війни зовсім небажано і бажано направити ці кошти на військову допомогу Україні.

Cпільнота закликає Кабінет Міністрів України і Верховну Раду України прийняти рішення в інтересах українських підприємців, захистити їхню діяльність від додаткового тиску та запобігти від завдання шкоди з боку рф.